Rezervní fond, zařazení DDHM, odvod peněžních prostředků

Dobrý den paní Mašková, v tomto roce u nás byla plánovaná rekonstrukce budovy, kde měly vzniknout nové sklady a kanceláře. Budova je v majetku zřizovatele. Začalo se, ale bohužel přišly technické závady a nebylo jasné, jestli rekonstrukce bude možná. Z toho důvodu jsme my nemohli zajišťovat vybavení, i když jsme si v rozpočtu finance uspořili. Teď je ale bohužel již konec roku a řešíme možnosti, abychom o finance nepřišli.

Jak je to u příspěvkové organizace s rezervním fondem? Chápu dobře, že tam se ukládá pouze výsledek hospodaření po schválení od zřizovatele, či nějaké dary? Předem uložit finance do rezervního fondu, které by se mohli příští rok použít, asi nelze?
Máme domluveného truhláře i kalkulaci vybavení, ale do konce roku vše nestihne. Pokud budu účtovat jednotlivé nábytky a regály na účet 558, mohu kartu majetku zavést až v novém roce?
Pokud by nám zřizovatel nařídil odvod z rozpočtu – jaké by bylo správné účtování?
A ještě jeden dotaz k účtu 558:

Nákup židle, říjen 2022: 1+1 zdarma Kč: 8.000,- 558/321 + zavedení 2 karet do majetku (každá židle zvlášť Kč 4.000,-) 028/088. Poté se ale jedna rozbije a dodavatel vrátí celou částku faktury: Kč 8.000,- , protože 2. židle byla zdarma. Mám dobropis, účtuji mínusem 558/321 8.000,-, odepíšu rozbitou židli 088/028 4.000,- a tu druhou fungující židli nechám dál v majetku? Odsouhlasila byste to takto?
Moc děkuji za odpověď

Odpověď:

Pro zobrazení dalšího obsahu se prosím zaregistrujte na našich stránkách.
Pro možnost pokládat účetní dotazy a nahlížet do databáze dotazů je nutné zaplatit členský příspěvek.

Post navigation