Stavba nového datového centra

Dobrý den,

ještě jeden dotaz :
MŽP dokončuje stavbu nového Datové centra.
Kromě vlastního díla stavby v “nové” místnosti v 1.etapě (ta se právě končí) se v druhé etapě od stejného dodavatele budou přesouvat některé technologie ze staré serverovny do nové a přestavovat stará.

Dle všeho budou stavební práce první etapy splňovat kriteria dokončeného zásahu pro TZ i pro spuštění serverů.
Etapy mají své vlastní ocenění.
Až získám alikvot nákladů z projektové dokumentace,  asi nic nebrání zařadit dílo do užívání po předání protokolu o předání bez vad a nedodělků.
Jenže ke stavbě centra se ještě váže autorský dozor a koordinátor BOZP. Tyto dva jiné smluvní subjekty mají cenu stanovenu na obě etapy.

Otázka č. 1 zní: Mohu do ceny majetků z 1 etapy (bude tam TZ , DHM i DDHM) započíst dle nějakého klíče virtuální alikvot jako takový dohad ze smluvní ceny?
2 etapa bude hotova cca za měsíc od první, takže obě v jednom roce.

Otázka č. 2 : DDHM datového centra (asi 30 ks) činí cca 10% z ceny díla – cca 0,5 mil. Kč. Je to již za hranicí pro započtení alikvotu souvisejících nákladů do pořizovací ceny?
Všechny související náklady bych nejraději dala do ceny TZ a strojů, ale abych pak nebyla nařčena, že jsem svévolně navýšila cenu investic. Jaká je tady praxe? V interní směrnici samozřejmě žádnou hranici nemáme, je to případ od případu……vím….

Děkuji předem

Odpověď:

Pro zobrazení dalšího obsahu se prosím zaregistrujte na našich stránkách.
Pro možnost pokládat účetní dotazy a nahlížet do databáze dotazů je nutné zaplatit členský příspěvek.

Post navigation