Znak, vlajka obce – dotaz účtování

Dobrý den paní Mašková,
vím, že jste specialistka přes majetky, moc Vás prosím o radu zda jsem dobře zaúčtovala níže popisované situace, které se týkají majetku obce.
1. Obec si zažádala o zhotovení návrhu loga pro obecní vlajku a znak. Za návrh zaplatila 20500 Kč. Tuto částku jsem zaúčtovala na 042 v loňském roce. Letos přišla faktura za zhotovení vyšívané vlajky, znaku a stuhy s novým logem, ty budou umístěny v zasedací místnosti. Ještě přijde faktura za zhotovení klasické vlajky a znaku s logem, ty budou vyset na budově. Momentálně vidím, že částka za zhotovení loga, kterou mám na 042 je zřejmě špatně zaúčtovaná. Původně jsem myslela, že cenu za návrh připočtu k vlajce a znaku, že bude součástí celkového ceny majetku. Ale teď vidím, že těch vlajek bude víc a logo se bude používat i do tiskovin atd. Takže pokud to jde tak bych tu částku 20500 za návrh přeúčtovala z 042 na 518, mohu, nevadí, že tento náklad za službu měl být v minulém roce?
2. Dále jsem se chtěla zeptat zda dobře účtuji částky na fakturách. Např. nákup 3 ks majetků plus poštovné. Je správně, že poštovné vydělím třemi a přičtu k jednotlivým kusům majetku? Protože poštovné, balné, instalace…je součástí celkové ceny majetku, dělám to dobře?
3. Pokud nakupujeme investici DHM nad 60 tis. z které děláme měsíční odpisy a vím, že cena majetku je celková mohu jí zaúčtovat rovnou na 021, 022…nebo musím vždy přes 042?
4. Položku u vlajky jsem zvolila 6127, to je špatně, že. K té bych musela mít třídu 032 a ta se neodpisuje, ale vyšívanou vlajku která přesahuje 60 tis. Kč odpisovat budu, že? O kulturní předmět se nejedná, že? Vlajku raději zaúčtuji na 022 a položku použiju 6129? Nebo jinak?
Odpověď:

Pro zobrazení dalšího obsahu se prosím zaregistrujte na našich stránkách.
Pro možnost pokládat účetní dotazy a nahlížet do databáze dotazů je nutné zaplatit členský příspěvek.

Post navigation